KAPASİTE RAPORU SERVİSİ
Sanayi Odalarına kaydolarak sanayi kuruluşu niteliği kazanan özel veya tüzel kişiliklerin irtibat bilgilerini, üretim konularını ve yıllık üretim kapasitelerini, teknolojilerini, makine parkını, kullandıkları hammaddeleri, sermaye ve istihdam bilgilerini ve benzeri konuları içeren, kuruluşun kimlik kartı niteliğindeki kapasite raporlarını Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası organizasyon yapısı içerisinde, Kapasite Şubesi düzenlemektedir.
 
Kapasite Şubesi tarafından görevlendirilen ekspertiz heyetleri ile firma işyerinde yapılan inceleme ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda düzenlenen kapasite raporları, prosedür gereğince Odalarca elektronik ortamda hazırlandıktan sonra Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (T.O.B.B) onayını almak zorundadır.
 
Kapasite raporlarının yanıltıcı veya haksız rekabete neden olabilecek bilgiler içermemesi büyük önem taşıdığından, hesaplamalarda T.O.B.B. tarafından belirlenen kriterler ve hesaplama yöntemleri esas alınmaktadır.
 
Kapasite Şubesi tarafından kapasite raporlarında yer alan ürünler ile makine ve tüketim kalemleri TÜİK ve TOBB tarafından belirlenmiş kodlama sınıflamasına göre kodlanmaktadır. Ürünlerin kodlanmasında PRODTR 2010, makine ve tüketim kalemlerinin kodlanmasında ise CPA 2008 sınıflama sistemi kullanılmaktadır.
 
Kapasite raporu başvurusunda bulunmak için Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası'na üye olmak zorunludur. İşyeri adresi değişikliklerini Üye İlişkileri Şubesine bildirmeyen üyelerimizin Kapasite Raporu müracaatları kabul edilmemektedir.
Kapasite raporu başvurusu, aşağıdaki linklerden elde edilebilecek "Kapasite Raporu Müracaat Formu" 1 adet doldurularak ve ekinde belirtilen belgelerle Kapasite Şubesine yapılabilmektedir.
Not: Müracaat dosyasına eklenecek tüm belgeler firma kaşesi ile onaylanmalı ve yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formuna eklenerek, eksiksiz olarak teslim edilmesi gereklidir.
 
 
TOBB Birlik Onay Ücreti: 3.750,00 TL (TOBB Hesabına)
IBAN NO : TR350004600153888000069072
 

 

Oda Sicil

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç