Haber Arşivi

BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI GENEL SEKRETERİ TOBB ODA/BORSA AKREDİTASYON ÇALIŞTAYI’NA KATILDI.

  • 27.09.2013
  • bozuyuktso

TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Çalıştayı, 19 - 22 Eylül 2013 tarihlerinde, Akredite 131 ve Akreditasyon Süreci devam eden 22 Oda/Borsanın Genel Sekreter ve Akreditasyon Sorumlularının katılımıyla Antalya’da gerçekleştirildi.

 

Akredite olan Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Genel Sekreter Bedri ÖZTÜRK’ün de katıldığı Çalıştayda, Akredite 20 Oda/Borsanın özellikle Stratejik Planlama, Kalite Yönetim Sistemi, Üye Memnuniyeti, Bilgi Güvenliği ve Performans Yönetim Sistemi konuları üzerine yaptığı iyi uygulamaları paylaşıldı ve TEPAV bünyesinde görev yapan analistler, Oda/Borsalarla yapılabilecek ortak çalışmalar ve Stratejik Planlama üzerine sunumlar yaptı.

 

Çalıştaya katılan, TOBB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete, Akreditasyon Sisteminin geleceğine yönelik değerlendirmelerde bulundu ve 365 Oda/Borsanın 4 yıl içinde Akreditasyon Süreci içerisinde yer alacağını belirtti.

 

Çalıştayın ikinci gününde, Oda/Borsalar Akreditasyon Standardı ve uygulamasına ilişkin iyileştirme önerilerini TOBB'a ilettiler. TEPAV’ın koordinasyonunda ve Oda / Borsalarda görev yapan Akreditasyon Sorumlularının moderatörlüğünde gerçekleştirilen yuvarlak masa toplantısında ise; Oda/Borsaların sundukları hizmetler, Oda/Borsaların bölgesel kalkınmadaki etkileri, Akreditasyon Sisteminin Oda/Borsalara kazandırdıkları, Akreditasyon Sisteminin temel sorunları, Akreditasyon Standardı Kriterleri, Akreditasyon Eğitimleri, Geliştirme Ziyaretleri ve Denetimleri, hususları üzerinde tartışma ortamı oluşturularak elektronik platformda oylama metodolojisi ile veri toplandı.

 

Yuvarlak Masa Toplantısı sonucu elde edilen çıktılar Akreditasyon Kurulu değerlendirmesine sunulduktan sonra Akredite Oda/Borsalarla paylaşılacak ve 365 Oda/Borsanın Akreditasyon Sürecine dahil olmasına yönelik bir yol haritası olacak.

 

Değerli Üyelerimize.., Basın Kuruluşlarımıza ve Kamuoyuna duyurulur. 
            Saygılarımızla..,

           

27.09.2013
BOZÜYÜK
TİCARET VE SANAYİ ODASI

BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI  GENEL SEKRETERİ TOBB ODA/BORSA AKREDİTASYON ÇALIŞTAYI’NA KATILDI.
BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI  GENEL SEKRETERİ TOBB ODA/BORSA AKREDİTASYON ÇALIŞTAYI’NA KATILDI.